Menu

Jak zostać malarzem przemysłowym?

Materiał partnera:

Każda osoba zastanawiająca się, jak zostać malarzem przemysłowym, powinna skupić się najpierw na stopniowym zdobywaniu doświadczenia i niezbędnych kwalifikacji. Pomocne będzie oczywiście ukończenie odpowiednich kursów, a w przypadku planowania wyjazdu za granicę może okazać się nawet niezbędne. Sprawdź, jak zostać malarzem przemysłowym.

Linkhouse


Jakie kwalifikacje powinien mieć malarz przemysłowy?



Podstawową umiejętnością, którą powinien zdobyć każdy malarz przemysłowy, jest bardzo dobra znajomość techniki malarskiej. Oznacza to, że pracownik musi znać od podszewki każdy etap prawidłowego malowania powierzchni. Składa się na to samo przygotowanie do pokrycia podłoża farbą, dobór odpowiednich środków gwarantujących doskonałą jakość malowania i finalnie samej farby. Każdy malarz, oprócz pełnej wiedzy na temat swojej pracy, powinien również wykazywać się dokładnością i sumiennością. Idealna powłoka, pozbawiona zacieków czy niezgodności w grubości poszczególnych warstwach farby to najlepsze świadectwo pracy solidnego malarza przemysłowego.

Od malarzy przemysłowych wymaga się zazwyczaj dobrej organizacji pracy własnej lub nadzorowanego zespołu, dzięki czemu wszystkie zadania mogą zostać wykonane w sprawny sposób. Ważne jest jednak, aby podczas dbania o zwinne realizowanie powierzonych obowiązków nie zapomnieć o cierpliwości — praca malarza potrafi pochłaniać sporo czasu, który poświęca się na powtarzalne czynności. Wielu pracodawców oczekuje również, że zatrudniony malarz będzie miał prawo jazdy, ze względu na konieczność dojazdu do miejsca zlecenia. Finalnie w wielu projektach wymaga się od malarzy przemysłowych doświadczenia, które są w stanie potwierdzić poprzez odpowiednie dokumenty czy referencje poprzednich pracodawców.

Jak zostać malarzem przemysłowym?



Podczas przeszukiwania internetu w celu znalezienia informacji o tym, jak zostać malarzem przemysłowym, można łatwo zniechęcić się na widok wymaganego doświadczenia. Wielu pracodawców poszukuje pracowników mogących poszczycić się nawet 5 latami udokumentowanego doświadczenia, co odstrasza początkujących malarzy przemysłowych. Nie warto jednak skupiać się na ofertach kierowanych do osób będących w branży już od wielu lat. Młodzi i aspirujący pracownicy powinni rozpocząć zdobywanie kwalifikacji malarza przemysłowego bez pośpiechu, krok po kroku.

Każdy początkujący malarz skorzysta na odbyciu stażu w firmie specjalizującej się w tej branży. Szlifowanie umiejętności pod okiem doświadczonego pracownika jest świetnym sposobem na wyeliminowanie błędów popełnianych na początku kariery, dzięki czemu szybciej można znaleźć dobrą ofertę stałego zatrudnienia. Oprócz stażu lub podjęcia oferty pracy dla początkujących malarzy dobrym rozwiązaniem jest znalezienie kursu przygotowawczego. Certyfikat ukończenia szkolenia jest niepodważalnym dowodem pozyskanych umiejętności i podkreśla potencjał ambitnego pracownika dbającego o własny rozwój. Informacje dotyczące kursów dla malarzy przemysłowych można znaleźć na stronie https://taranczewski.com/.

Malarz przemysłowy w Norwegii



Częstym kierunkiem, jaki obejmują malarze przemysłowi po zdobyciu niezbędnego doświadczenia, jest Norwegia. Ten skandynawski kraj zachwyca zarówno zapierającymi dech w piersiach okolicznościami natury, jak i wysokimi zarobkami. Malarze przemysłowi często korzystają również z zalet tamtejszych norm wykonywania tego zawodu. Polegają one na pracy w rotacjach 2/2 lub 2/3, co oznacza, że pracując nieprzerwanie przez 2 tygodnie, mogą oni przez następne 2 lub 3 tygodnie wrócić do Polski, wyjechać na urlop lub dorobić sobie w innej firmie.

Możliwość rozpoczęcia pracy jako malarz przemysłowy w Norwegii wymaga jednak zdobycia certyfikatu Norsok M-501, który upoważnia do wykonywania obowiązków zgodnie z norweskimi normami. Więcej informacji na temat zagadnień poruszanych podczas kursu oraz egzaminu można znaleźć na stronie https://taranczewski.com/szkolenia_norsok_m-501/. Kurs ten jest niezbędny do zdobycia zatrudnienia w Norwegii, ponieważ należy on do podstawowych kwalifikacji malarza przemysłowego, upoważniających do legalnego wykonywania pracy.