Menu

Gry biznesowe jako jeden z kluczowych elementów rozwoju kompetencji menedżerskich

Materiał partnera:

Gry biznesowe to w świecie zarządzania najlepszy sposób na przełożenie teorii na praktykę. To również możliwość sprawdzenia swojego charakteru w realnych sytuacjach biznesowych. Ale przede wszystkim uniwersalny sposób na rozwinięcie kompetencji dla każdego menadżera, niezależnie od rodzaju i lat doświadczenia zawodowego.

gry biznesowe


Jakie korzyści dają gry biznesowe?



Gry biznesowe pozwalają sprawdzić stan wiedzy teoretycznej, a raczej jej zrozumienie. To doskonale weryfikuje praktyka, a taką możliwość stwarzają właśnie gry menedżerskie. To symulacja prawdziwych sytuacji, z jakimi może się zmierzyć menedżer w swojej karierze. W ten sposób ma możliwość sprawdzenia swojej reakcji, obserwacji zachowania, a także błędów, które popełnia. Nie bez powodu mówi się, że uczymy się właśnie na błędach. Tego typu aktywności pozwalają zauważyć te błędy, przeanalizować je, a następnie wdrożyć odpowiednie metody, aby je naprawić. Oznacza to doskonalenie, które powinno być ciągłym celem każdego menedżera. To stanowisko narzuca ciągły rozwój. Bez odpowiednich ćwiczeń praktycznych nie będzie on możliwy. Jak pokazują lata naszego doświadczenia w obszarze szkoleń to niezastąpiona metoda!

Równoległy rozwój wielu umiejętności



W tego rodzaju szkoleniu nie chodzi wyłącznie o samą grę, ale wszystko, co jej towarzyszy. Bardzo wartościowym doświadczeniem jest przestrzeń do dyskusji, która polega na wzajemnej wymianie doświadczeń i dobrych praktyk. Często to one są inspiracją i najlepszą możliwą formy nowej wiedzy dla menedżerów. Gry menedżerskie stwarzają idelane warunki do równoległego sprawdzania wielu kompetencji zarówno tych twardych, jak i miękkich. Jeśli chodzi o konkretne umiejętności to warto wśród nich wymienić zdolność do szybkiego podejmowania decyzji w nieprzewidywalnych sytuacjach. Gra stwarza takie możliwości, ponieważ uczestnicy poruszają się w obszarze niepewności. Nie wiedzą, co ich spotka, nie mają wypracowanych schematów zachowań, a wreszcie nie są w stanie przewidzieć zachowania innych uczestników. To z kolei idealna sytuacja, aby sprawdzić kompetencje miękkie, czyli cierpliwość, zdecydowanie, umiejętność pracy pod presją czasu, komuikację z różnymi osobami. W ten sposób ćwiczą wszystko to, aby w karierze menedżerskiej przewidywać możliwe scenariusze rozwiązania danego problemu, a tym samym poznają najskuteczniejsze techniki radzenia sobie z trudnymi sytuacjami. Brzmi idealnie, prawda? Dzięki naszym szkoleniom będziesz miał szansę sprawdzenia siebie w praktyce! Udział w grach biznesowych oznacza realny rozwój umiejętności menedżerskich w biznesie!